Białe wnętrza. Czy to jeszcze modne?

Biel od zawsze stanowiła bezpieczny wybór kolorystyczny do wnętrz bez różnicy na rodzaj aranżacji. Typowo skandynawskie stylizacje owszem przestały wieść prym w naszych domach i mieszkaniach, ale biel jest nadal atrakcyjnym wyborem. Biel kojarzy się z czystością, ale nie należy zapominać, że oznacza także radość. Sprawdźmy, z czym łączyć biel we wnętrzach.

Białe piękne wnętrza

Biel stanowi uniwersalne rozwiązanie zarówno do salonów, jadalni, kuchni czy łazienek. Aby nieco urozmaicić tak jasną aranżację, we wnętrzu można użyć kilku odcieni bieli, dzięki czemu uzyskamy bardzo ciekawy efekt. Radosną biel można kontrastować innymi kolorami w dodatkach czy umeblowaniu. Biała kolorystyka świetnie komponuje się z czernią, tworząc klasyczny duet, ale też z szarościami, błękitami, a nawet czerwienią, pomarańczem czy zielenią w dodatkach.

Niejedno imię bieli

Jak już wspomnieliśmy, biel we wnętrzach niekoniecznie musi być w jednej tonacji. Możemy pójść krok dalej i wybrać do salonu atrakcyjny beż, srebro czy écru. Jeśli chcemy powiększyć optycznie przestrzeń, biel warto połączyć ze szkłem, lustrami oraz wszelkimi materiałami, które posiadają blask.

Białe wnętrza nie muszą być nudne

Biel spisuje się elegancko w każdej aranżacji. Świetnie wygląda we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich, rustykalnych czy glamour. Żadne z nich nie musi być nudne. Przy odrobinie chęci i pomysłów możemy wyczarować zupełnie oryginalne pomieszczenie, w którym będziemy czuli się dobrze, a nasi goście zostaną mile zaskoczeni.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *